top of page

Merhaba!

IMG_20190610_203130.jpg

Ben Duygu

1991 yılı İstanbul doğumluyum.

 

2014 yılında İstanbul Üniversitesi felsefe bölümünden mezun oldum. Aldığım akademik eğitim ve kişisel ilgimle metin yazarlığı ve içerik üretimi alanlarına yöneldim ve farklı firmalarda bu alanlarda çalıştım.

2018 yılında geçmişin stresleri ve geleceğin kaygılarıyla boğuştuğum ve hiçbir şeyin yolunda gitmediğini düşündüğüm kasvetli bir dönemde, bir an durup kalbimin penceresinden bakabilme cesaretini gösterdim. O kısacık an hem öyle dehşet verici hem öyle uyandırıcıydı ki... Evimden ne kadar uzaklaştığımı fark ettim. Bedenimden, nefesimden, şimdimden, özümden...

 

 

Mindfulness ve Şefkat

Mindfulness ve şefkat pratikleriyle tanışmam da bu döneme denk gelir. Doğunun kadim öğretileriyle hep hayranlıkla takip ettiğim batının sinirbilim çalışmalarının birleştiği mindfulness,  geçmişe, geleceğe, düşüncelere ve hayallere kapılıp kalmadan yaşamamı ve tek değerli an'ın şimdiki an olduğunun, orada (şimdide) her şeyin olması gerektiği gibi olduğunun farkına varmamı sağladı. Geri kalan her şey zihnimin içindeydi. Ve ben zihnimin kurbanı olmamayı öğrenmeye böylece başladım. Istırap dolu beni sakinleştirmek içinse şefkatin sıcak dolu kollarına böylece sığındım.

Ve şimdi halen öğrencisi olduğum Mindfulness ve Şefkat Eğitmenlik Eğitimi sürecimde, 8 haftalık programlar paylaşıyor ve hayatlarımızda asıl ve gerçek olanı araştırmaya yönelik çalışmalar sunuyorum.

Hiçbir karşılaşmanın tesadüf olmadığına ve yaşamda hep bir alma verme dengesi olduğuna inanıyorum. O nedenle burada oluşunun da mutlaka bir anlamı var. İyi ki geldin ve iyi ki bu satırları okudun. Tüm kalbimle, sevgiler.

Aldığım Eğitimler

  • Mindfulness ve Şefkat Eğitmenlik Eğitimi - MindLight, Günsu Engin

  • Şefkatin Binbir Yüzü - School of Compassion, Sema Demirkan

  • David ile Mindfulness - Breathing Mind, David Cornwell

  • 200 Saatlik Online Yoga Uzmanlık Eğitimi - Advayta Yoga, Zeynep Aksoy

  • 8 Haftalık Mindfulness ve Şefkat Programı - Breathing Mind, Elif Kaya Aldemir

İletişim

Mesajınız iletildi!

Contact
bottom of page